Spojením predností nekonečného skleného vlákna, sklenej rohože a živice predstavujeme nový funkčný materiál. INFIBEC je inovatívny kompozit, ktorý prekonáva tradičné materiály vo všetkých kľúčových parametroch požadovaných v prípade výplní stavebných otvorov. Tam, kde sa končia prednosti dreva, hliníku alebo PVC, INFIBEC iba začína. Hravo spĺňa najprísnejšie požiadavky na energetickú hospodárnosť.

Moderný profil z materiálu INFIBEC je odolný voči vysokým aj nízkym teplotám, je elektricky nevodivý a má výborné akustické vlastnosti. Na dotyk je pocitovo teplý materiál. Oproti hliníku má teda podstatne nižšiu emisivitu. Je elegantný.

Nová generácia profilov z INFIBEC je výsledkom nášho niekoľkoročného vývoja a skúseností. Základom nášho úspechu je overená kanadská technológia, ktorou úspešne vyrábame na Slovensku. S INFIBEC získate slovenskú kvalitu postavenú na svetových základoch. Vďaka lokálnej výrobe a energetickej nenáročnosti je tento systém nielen inovatívny a účinný, ale aj ekologický.

vlakna
okenny profil

Vývoj a výroba nových okenných profilov zo sklených vlákien zahŕňajú množstvo komplexných postupov a procesov, ktorých výsledkom je však dokonalá jednoduchosť a elegancia. V jednoduchosti je predsa krása – a to je prvé, čo vám napadne pri pohľade na profily LIVINN.

 • EKOLÓGIA
  tvorí ho až 72% sklených vlákien

   

  Výrobky INFIBEC sú ekologicky čistejšie, pretože až 72 % ich hmotnosti tvorí sklené vlákno ktoré je spracovaným kremíkom, voľne sa vyskytujúcim v prírode. Naše výrobky nezaťažujú prírodu prebytočným plastovým odpadom.

 • INVESTÍCIA
  jedna investícia, viacnásobná životnosť

   

  Nezanedbateľnou prednosťou je dlhá trvácnosť a odolnosť sklených vlákien, vďaka ktorým netreba meniť okenné rámy tak často ako v prípade PVC. Takto ušetria kupujúci, ktorí nemusia investovať do ďalšej výmeny svojich okien a s tým v neposledonom rade aj príroda na svojich zdrojoch.

 • ŽIVOTNOSŤ
  netreba meniť po 15-tich ani 20-tich rokoch

   

  Profily INFIBEC nevyžadujú žiadnu špeciálnu údržbu a svoj vzhľad si zachovajú aj po mnohých rokoch. Vydržia dlhšie, pretože sú vyrobené z jedného robustného celku. Torznú tuhosť nekonečných vlákien zabezpečujeme pridaním sklenej rohože. 

 • OPRAVITEĽNOSŤ
  žiadne búranie ani výmena

   

  V prípade poškodenia povrchu rámu je možné ho bez námahy opraviť a dostať do pôvodného stavu, bez nutnosti kompletnej výmeny celého rámu.

Pevné ako oceľ

Kompozit graf 1

Prekvapí vás, keď sa dozviete, že profily LIVINN sú svojou pevnosťou bližšie k oceli ako k bežným materiálom, ktoré sa používajú na výrobu okenných rámov? Pravdou je, že fiberglass-ový materiál sa používa na konštrukciu statických nosníkov konštrukcií. Materiál je totiž prirodzene pevný a tenký. Vďaka tomu je jeho použitie vždy vecou elegancie.

Teplo nepustí dnu ani von

Kompozit graf 2

Sklo má veľmi malú tepelnú vodivosť. Preto môžu sklári ručne fúkať sklo, ktoré má na konci takmer tisíc stupňov Celzia bez toho, aby sa popálili. Z tejto prirodzenej vlastnosti ťaží aj INFIBEC, a preto nepotrebuje žiadne komplikované prerušenia tepelných mostov.

Odolá výkyvom teplôt

Kompozit graf 3

Sklo so sklom si rozumie najlepšie. Ak spojíte dva materiály, ktoré takmer rovnako reagujú na zmeny teplôt, dosiahnete dokonalú harmóniu a okná sa nebudú nikdy deformovať, ovísať alebo praskať. A to ani v prípade, že na okná bude dlhodobo pôsobiť priame slnečné žiarenie.